Поиск работы на robota.uaukraine

Эта вакансия уже завершена

Вакансия закрыта

Machine Learning, Data Science Engineer

ВИМАС Технологии
3 года назад
17 февраля 2021
Киев

В компанию ВИМАС Технологии на постоянную работу в международном проекте требуется

Machine Learning & Data Science Engineer

Requirements:

  • Basic knowledge and research experience in machine learning
  • Good knowledge and experience in Python are required
  • Experience in NLP Experience with data analysis tools and libraries such as NumPy / SciPy / scikit-learn / pandas / matplotlib
  • Basic knowledge of speech recognition and processing

Nice to have

  • Experience with Kaldi
  • Experience with AWS Sage Maker, XGBoost, Tensorflow
  • Free use of English in reading and writing and a satisfactory level of spoken English is required

Гибкий график.

Условия работы: Хорошие

Обязанности: В соответствии с внутренними требованиями компании